Get Adobe Flash player

Drukuj

Wizyta w PWiK Szczecinek

Chcąc popularyzować wśród gimnazjalistów szkolnictwo techniczne, doradca zawodowy zorganizował w marcu wyjście do Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, a dokładnie do oczyszczalni ścieków przy ulicy Rybackiej 5 w Szczecinku. Celem wizyty było pokazanie uczniom, jak wygląda nowoczesny zakład pracy. Gimnazjaliści mieli okazję poznać nie tylko infrastrukturę przedsiębiorstwa, ale również zawody, które wykonują zatrudnieni w nim pracownicy. Dzięki wycieczce trzecioklasiści mogli zweryfikować swoje wyobrażenia na temat pracy w PWiK, a także porozmawiać z pracownikami o ich codziennych obowiązkach i możliwościach zatrudnienia w tej branży w przyszłości.

Drukuj


Kolejne spotkanie z nauczycielami i uczniami szkół ponadgimnazjalnych

W ostatnim tygodniu stycznia uczniowie klas III gościli w naszej szkole na zajęciach z doradztwa zawodowego uczniów klasy II z Zespołu Szkół nr 6 im. St. Staszica w Szczecinku. Podopieczni pani I. Romaniuk podzielili się spostrzeżeniami na temat wybranej przez siebie szkoły. Z kolei nauczycielka zapoznała trzecioklasistów z bogatą ofertą edukacyjną szkoły. Gimnazjaliści mieli również możliwość zobaczenia, jakie umiejętności posiadają już uczniowie, kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych. Była też okazja sprawdzenia, czy sami mają predyspozycje do wykonywania tego zawodu. Natomiast w czwartek 02.02 do szkoły przyjechali nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Morskich w Darłowie. Uczniowie przybliżyli trzecioklasistom kierunki kształcenia, opowiedzieli o warsztatach szkolnych i znajdujących się tam pracowniach. Nauczyciele zaś zapoznali uczniów z zasadami i regulaminem rekrutacji. Niewątpliwie dużą atrakcją spotkania była możliwość nałożenia przez gimnazjalistów morskiego ubrania ratunkowego, zwiększającego szansę na przeżycie osoby, znajdującej się w zimnej wodzie. Nie było to łatwe zadanie, dlatego też śmiałków było wielu.

Drukuj


Zajęcia z doradztwa zawodowego

Uczniowie klas III już niedługo będą musieli dokonać wyboru szkoły ponadgimnazjalnej. Aby ułatwić im decyzję, zaplanowano warsztaty w szkołach, spotkania z przedstawicielami tychże szkół, a także udział w dniach otwartych.

Pierwsze takie spotkanie miało miejsce 11.01 w Zespole Szkół Technicznych w Szczecinku. Trzecioklasiści, korzystając z zaproszenia, zapoznali się z ofertą kształcenia zawodowego. Obserwując zajęcia praktyczne w warsztatach szkolnych, dowiedzieli się w jakich kierunkach kształci ZST.

Z kolei w piątek 20.01 uczniowie dwóch klas trzecich brali udział w warsztatach zorganizowanych przez nauczycieli Zespołu Szkół nr 2 im. Ks. Warcisława IV. Szkoła proponuje uczniom wiele kierunków i form kształcenia. Ucząc się w Technikum Zawodowym, mogą między innymi uzyskać zawód technika handlowca, technika hotelarstwa, czy technika logistyka Absolwenci Zasadniczej Szkoły Zawodowej mogą wykonywać zawód piekarza, kucharza czy cukiernika. Mogą także zdobyć kwalifikacje w innych zawodach pod warunkiem znalezienia miejsca praktyk. Na uwagę zasługuje fakt, że uczniowie nie tylko zapoznali się z ofertą edukacyjną ZS nr 2, ale uczestniczyli również w warsztatach w pracowni piekarniczej oraz fryzjerskiej.

Już niedługo będą miały miejsce kolejne warsztaty, tym razem w Zespole Szkól nr 6 im. Stanisława Staszica.

Wszystkie spotkania organizowane są w ramach zajęć z doradztwa zawodowego, w których biorą udział nie tylko uczniowie klas III, ale również II i I.

Copyright © 2017 Gimnazjum nr 1. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.