Get Adobe Flash player

Drukuj

 Kurs metodyczny dla nauczycieli języka angielskiego w Dublinie

Wiedzę zdobytą przez takie doświadczenie jak uczestnictwo w kursie metodycznym dla nauczycieli języka angielskiego, który odbyłem od 04.07.2016  do 15.07.2016 w Dublin School of English w Republice Irlandii w ramach programu Erasmus+, rozbijam na mniejsze elementy i wykorzystuję na wielu lekcjach ze swoimi uczniami, profesjonalnie wdrażając moje nowe umiejętności, realizując program nauczania. Uczniowie uczeni za pomocą nowoczesnych metod, dopasowanych do ich potrzeb, oczekiwań i możliwości oraz obserwując moje zaangażowanie w uczestnictwie w takim programie, zaczynają sobie uświadamiać nie tylko jak ważne jest branie aktywnego udziału w podnoszeniu swoich kwalifikacji ale również naocznie przekonują się jak ważny jest język angielski na arenie międzynarodowej, co można zyskać przez nieustanne poszerzanie swojej wiedzy, zdobywanie nowych doświadczeń. A to przecież najlepsza motywacja z możliwych. Myślę, że dla szkoły i uczniów bardzo istotne będą także nawiązane przeze mnie podczas szkolenia kontakty, gdyż poprzez te kontakty będę chciał zaangażować moją szkołę w międzynarodowe projekty edukacyjne. Poczynając od umożliwienia uczniom kontaktów korespondencyjnych (Skype, e-mail, komunikatory), a skończywszy mam nadzieje na wymianie międzynarodowej. Niewątpliwie w zakresie zawodowym zdobyłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania oraz poznałem nowe metody pracy z uczniem w zakresie tak kluczowych zagadnień jak wymowa, nauczanie gramatyki, pisanie, nauczanie słownictwa, mówienia, wykorzystanie multimediów. Szkolenie za granicą, poza oferowaniem możliwości podnoszenia kompetencji językowych, daje możliwość bezpośredniego kontaktu z kulturą kraju, w którym odbywa się szkolenie oraz zapoznanie się z kulturami i zwyczajami innych uczestników.   

Igor Królak

Drukuj

Kurs w Pradze w ramach programu Erasmus +

W dniach 4.07-13.07.2016 r. miałyśmy okazję z panią Agnieszką Pietnoczką uczestniczyć w dwutygodniowym kursie w Pradze w ramach programu Erasmus +. Był to kurs technologii informacyjnej  z elementami kreatywnego myślenia,  który organizowała szkoła językowa ICT International Training Center.: http://www.itc-international.eu  Językiem wykładowym był język angielski, więc miałyśmy okazję do poszerzenia swoich umiejętności językowych. Przyjazna szkoła stworzyła nam warunki do nauki nowych programów wykorzystywanych w edukacji oraz bardzo ciekawych kontaktów z nauczycielami z zagranicy.

Drukuj

„Mobilni nauczyciele, innowacyjna szkoła, zmotywowani uczniowie”

Nauczyciele Gimnazjum nr  1  -  uczestniczyli w projekcie „Mobilni nauczyciele, innowacyjna szkoła, zmotywowani uczniowie” całkowicie finansowanym ze środków Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji. Dyrektor szkoły i nauczyciel chemii Beata Ceglarz oraz nauczyciel fizyki Leszek Pawelski, uczestniczyli w tygodniowym kursie językowym w Montpellier we Francji. Uczestnicy na kurs zakwalifikowali się poprzez szkołę StudyGlobal z siedzibą w Krakowie. To właśnie ta szkoła zaproponowała im  kurs języka francuskiego na  renomowanej uczelni I.L.A. w Montpellier. Dwa tygodnie przed wyjazdem musieli rozwiązać  test, którego wynik w dniu rozpoczęcia zajęć zakwalifikował  ich do odpowiedniej grupy. Uczestnicy odbywali zajęcia w grupie na poziomie językowym B2. Grupa liczyła 9 osób ((2 osoby ze Szwajcarii, 3 z Wenezueli, 1 z Belgii, 1 z Czarnogóry i 2 z polski). Zajęcia odbywały się od 9.00- 13.00.

Tematyka obejmowała:

- nauczanie gramatyki;

- wykorzystywanie na zajęciach materiałów autentycznych takich jak: artykuły z gazet, teksty literackie;

- reagowanie w sytuacjach życiowych np.; kradzież telefonu komórkowego;

- nauczanie podstawowych umiejętności: mówienia, czytania, pisania, słuchania ze zrozumieniem. 

Drukuj


Kurs metodyczno-językowego w Wiedniu w Austrii

Sprawozdanie z kursu metodyczno-językowego w Wiedniu w Austrii w ramach programu Mobilność Szkolnej Kadry Edukacyjnej – Program ERASMUS+ sektor Edukacja Szkolna w dniach od 03.07. do 16.07.2016 r.

W dniach od 03.10. do 16.07.2016 r. uczestniczyłem w Kusie metodyczno - językowym języka niemieckiego finansowanego ze środków Komisji Europejskiej i skierowany do nauczycieli języka niemieckiego podnoszących swoje kwalifikacje zawodowe i kompetencje językowe.

Kurs został przeprowadzony przez ActiLingua Academy, Wattmangasse 15 w Wiedniu (Austrii), który od wielu lat przeprowadza specjalistyczne kursy językowe na wysokim poziomie.

Drukuj

Szkolenie dla nauczycieli w ramach projektu ERAZMUS Plus

W dniach 11 – 15 lipca 2016, nauczycielki języka angielskiego z Gimnazjum nr 1 im. Zjednoczonej Europy, Joanna Nowak i Ewa Dyl, przebywały na szkoleniu „Empowerment in ICT skills” (Użycie narzędzi komputerowych) w ramach realizacji unijnego projektu Erasmus Plus dla nauczycieli. Przez pięć dni panie przebywały w St. Julian’s, małym turystycznym mieście na Malcie i pod czujnym okiem instruktora szkoły ETI Mario Cordina poznawały zastosowanie programów, które umożliwiły im samodzielne zaprojektowanie blogu, strony internetowej, edycji zdjęć i plików muzycznych, a także testów i ćwiczeń językowych. Były to między innymi: Windows Live Movie Maker, Google Blogspot, Audacity, Wix, BlueBerry Falsh Back Express, Hot Potatoes, i inne. Po zajęciach  można było opalać się na niedalekiej plaży albo wziąć udział w programie turystycznym I zwiedzić ciekawe i piękne miejsca Malty i Gozo – Mdinę, Rabat, Birgu, Bormlę i Islę. Valettę i Victorię.

Do obejrzenia strony stworzonej na zaliczenie kursu zapraszamy tutaj: http://ewadyl1975.wixsite.com/gettingaround

Copyright © 2017 Gimnazjum nr 1. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.