Get Adobe Flash player

Drukuj

„POSTCROSSING czyli podróżowanie poprzez pocztówki”


Od października do końca maja uczniowie klas drugich uczestniczyli  w projekcie edukacyjnym prowadzonym przez panią Ewę Dyl, który miał na celu wykorzystanie znajomości języka angielskiego w celu pisania pocztówek do osób z różnych krajów. Uczestnicy projektu skorzystali z możliwości zaoferowanych poprzez akcję POSTCROSSING, stworzyli specjalny profil w języku angielskim z informacjami o grupie projektowej na stronie internetowej www.postcrossing.com skąd losowali adresy osób, do których były wypisywane pocztówki zgodnie z preferencjami przedstawionymi na ich profilach. Treść zamieszczana przez adresatów pocztówek była czytana i tłumaczona na język polski, uczniowie szykowali swoje wiadomości w języku angielskim i wysyłali kartki umieszczając ich skany na profilu projektu a także na grupie Facebook’owej w celu rozpowszechnienia rezultatów projektu. Zasadą tej akcji jest, iż za każdą wysłaną kartkę, dostaje się pocztówkę od innej osoby, która wylosuje nasz adres. Po ukończeniu dwóch „kolejek” wysyłania, a także formułowania odpowiedzi na otrzymane kartki i rejestrowania ich na stronie akcji, uczestnicy utworzyli specjalną prezentację projektu, zasad, oraz otrzymanych kartek. Można ją obejrzeć na korytarzu przy Sali 116.

Wszystkim uczestnikom projektu dziękuję za zaangażowanie i entuzjazm :D

organizator: Ewa Dyl

Drukuj

Wycieczka edukacyjna do Żydowa i Knyk

 W kwietniu 2017 r. uczniowie klas III C i II C uczestniczyli w wycieczce ekologicznej, której celem była realizacja projektu edukacyjnego "Odnawialne źródła energii". Uczniowie zwiedzili i przyjrzeli się pracy elektrowni wodnej w Żydowie oraz pracy wiatrowni w miejscowości Knyki.

Możliwość obserwacji sposobu pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych wniosła duży wkład w edukację ekologiczną uczestników projektu. Pomysłodawczyniami i koordynatorkami przedsięwzięcia są nauczyciele biologii i geografii, panie Elżbieta Kuczyńska i Ewa Kulik.  

Drukuj

"Żyj pięknie mądrze i zdrowo" - uroczysta gala w Gimnazjum nr 1

W dniu 10 marca 2016 r. w Gimnazjum nr 1 im. Zjednoczonej Europy w Szczecinku odbyła się kolejna już gala poświęcona promocji zdrowia, zdrowego odżywiania i aktywnego trybu życia. Przedsięwzięcie przygotowała mgr Barbara Morawska - nauczyciel chemii oraz uczniowie z klasy II E i III E.

Na sali gimnastycznej pokazano przedstawienie teatralne pt. "Żyj pięknie, smacznie i zdrowo" wg scenariusza Mikołaja Pietrzyka. Wystąpił również zespół tancerek na stepach, pod kierunkiem mgr Urszuli Szpakowskiej. Realizację hasła będącego mottem gali zwieńczył zdrowy poczęstunek, złożony z produktów wartościowych, nieprzetworzonych. Uroczystą galę poprzedziły nagrania trzech filmów, dotyczących zdrowych posiłków, które zrealizował z naszymi uczniami patron medialny przedsięwzięcia - Telewizja Gawex.

ZAPRASZAMY DO GALERII

Drukuj

Czy wiesz co to jest Aflateen?

W ramach projektu młodzież z klasy 2A i Panią Kingą Domańska uczestniczyła w Jarmarku Twórczości Osób Niepełnosprawnych, na którym przeprowadzali wywiady z mieszkańcami Szczecinka na temat postrzegania osób niepełnosprawnych, ich tolerancji, zainteresowań i dostosowania miasta Szczecinka dla potrzeb  osób niepełnosprawnych. Oto kilka fotek z  piątku 21 maja 2015 r.!

Czytaj więcej 

Drukuj

"WIZYTA W PASIECE"

Zainspirowani filmem z cyklu Matematyka na faktach pt. ŁOWCY MIODU postanowiliśmy przyjrzeć się pracy pszczół. W tym celu w marcu 2015 r. wybraliśmy się do EKOMUZEUM PASIEKA "BORKI". Zorganizowaliśmy klasową degustację miodów różnego gatunku. Przeprowadziliśmy konkurs klasowy: Czy potrafimy rozróżniać smaki miodu?
Zapraszamy do obejrzenia filmu z realizacji projektu edukacyjnego.

Uczennice klasy 1d: Natalia Apiecionek, Weronika Kotwica i Liwia Piotrowska
Opiekun projektu: Krystyna Drapala

Drukuj


Pływające ogrody w Bangladeszu

W projekcie wzięło udział 25 uczniów  kl. II e, uczniowie podzieleni zostali na 5 zespołów:

Zadania poszczególnych zespołów dotyczyły zebrania i przygotowania informacji na temat położenia geograficznego i walorów przyrodniczych Bangladeszu, budowy hiacynta wodnego ze szczególnym zwróceniem uwagi na jego cechy umożliwiające wykorzystanie go do tworzenia pływających ogrodów.

Poszczególne zespoły prowadziły również hodowlę wodną hiacynta oraz codzienny dzienniczek obserwacji.

Drukuj


British Food –Brytyjskie jedzenie

W piątek dnia 20 marca 2015 r. klasa Id  wraz z  nauczycielką języka angielskiego panią  Kingą Domańska przygotowała projekt pt. British Food –Brytyjskie jedzenie. Uczniowie przygotowali tradycyjne muffinki- czekoladowe oraz cytrynowe, Hot Cross Buns- bułeczki drożdżowe z rodzynkami i dżemem brzoskwiniowym, Pencakes- naleśniki z czekoladą, Cookies-ciasteczka z bakaliami,  oraz Mermite tradycyjny „przysmak” Brytyjczyków. Powodzeniem cieszyła się także angielska herbatka z mlekiem. Bardzo miłe spędzony czas w gronie klasy  może zaowocuje kolejnymi przepysznymi projektami.

Drukuj


Wspieraliśmy zwierzaki - podsumowanie projektu


W grudniu zakończono przedsięwzięcie, którego celem była zbiórka pieniędzy lub karmy oraz posłań dla zwierząt szczecineckiego schroniska.  Znamienna była data zbiórki, 9 grudnia - przeddzień Międzynarodowego Dnia Praw Zwierząt.
Uczniowie klasy II A przygotowali w szkole loterię z nagrodami, prowadzili również sprzedaż pysznych ciast oraz napojów. Zaangażowanie  uczniów oraz nauczyciela prowadzącego - p. Jolanty Miary, przyniosło znakomite efekty. Zebrano środki, które umożliwiły kupno karmy dla zwierząt. Uczniowie, wspólnie z wychowawcą przekazali dary schronisku.
Gratulujemy młodzieży zapału oraz wrażliwości na potrzeby „naszych braci mniejszych”, a wychowawcy skutecznej pracy kształtującej postawy uczniów.

Copyright © 2017 Gimnazjum nr 1. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.