Get Adobe Flash player

Drukuj

 

Drukuj

II edycja Festiwalu Muzyki i Filmów Chrześcijańskich

W niedzielę 28 maja br. w sali kina Wolność miała miejsce II edycja Festiwalu Muzyki i Filmów Chrześcijańskich - impreza skierowana do mieszkańców Szczecinka i okolic. Projekcję filmu pt.: "Teraz i w godzinę śmierci." poświęconemu sile modlitwy różańcowej oraz objawieniom w Fatimie poprzedziło spotkanie z jednym z autorów filmu. Natomiast w muzycznej części spotkania wystąpił zespół Tonacja prowadzony przez p. Lucynę Kosińską, który przygotował koncert pieśni i piosenek religijnych- tradycyjnych, maryjnych oraz z gatunku gospel. Na koniec zespół Tonacja  wspólnie z publicznością wykonał wzruszającą pieśń Ave Maria.

Występ został przyjęty bardzo życzliwie i entuzjastycznie, o czym świadczyły liczne oklaski i bisy.

Zespół  "Tonacja" znakomicie promuje szkołę, uświetniając imprezy i uroczystości  o lokalnym charakterze.

Drukuj

I edycja English Talent Contest

19 maja 2017 r. w sali kina "Wolność" odbyła się I edycja English Talent Contest, której organizatorem był Zespół Szkół Społecznych STO w Szczecinku. Impreza skierowana była do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych Szczecinka i okolic. Uczestnicy prezentowali swoje talenty wykonując stand up lub piosenkę w języku angielskim. Do kategorii gimnazjum zgłosiło się 15 uczestników, z czego naszą szkołę reprezentowało 4 wykonawców przygotowanych przez p. Lucynę Kosińską. Jak się okazało po ogłoszeniu werdyktu, wszyscy zostali zauważeni przez jury i uhonorowani nagrodami i dyplomami.

I tak, wyróżnienia otrzymali: zespół Tonacja oraz Zuzanna Dubiniec, a tytuł laureata otrzymały: Julita Kubiak oraz Julia Łosek.

Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Drukuj

Brawo "Tonacja"!

Utytułowany, gimnazjalny zespół "Tonacja", pod kierunkiem p. Lucyny Kosińskiej i tym razem wyśpiewał najwyższe laury. W dniu 21 stycznia 2017 roku, w kościele pod wezwaniem Ducha Świętego, odbył się Przegląd Kolęd i Pastorałek. W przeglądzie brało udział 40 wykonawców, począwszy od przedszkola, poprzez szkołę podstawową, gimnazja, szkoły średnie oraz muzykujące rodziny.

Zespół "Tonacja" spisał się jak zawsze znakomicie, zajmując I miejsce. W kategorii solistów, podopieczne pani Kosińskiej zajęły: Julia Łosek I miejsce, a Małgorzata Wilczyńska III miejsce. Wyróżnienia otrzymały: Zuzanna Dubiniec oraz Julita Kubiak.

Gratulujemy!

Drukuj

Koncert zespołu „Tonacja” w "Civitas Christiana"

15 stycznia 2017 r., w szczecineckim oddziale Katolickiego Stowarzyszenia "Civitias Christiana" odbyło się uroczyste spotkanie opłatkowe z udziałem m. in. JE Biskupa Pawła Cieślika, dyrektora koszalińskiego oddziału "Civitas Christiana", przedstawicieli lokalnych organizacji pozarządowych oraz innych zaproszonych gości. Spotkanie uświetnił koncert szkolnego zespołu "Tonacja" prowadzonego przez p. Lucynę Kosińską. Licznie zgromadzeni goście usłyszeli zarówno polskie kolędy i pastorałki w opracowaniach tradycyjnych, jak również polskie i angielskie piosenki w opracowaniach rozrywkowych.

Spotkanie odbyło się w miłej, serdecznej, rodzinnej atmosferze. Szczególnie sympatyczne były pochwały i gratulacje księdza biskupa skierowane do członków zespołu "Tonacja" i jego prowadzącej.

Drukuj

Wyśpiewały najwyższe laury

Jak co roku jesienią w kilku miastach naszej diecezji miały miejsce eliminacje rejonowe do Diecezjalnego Festiwalu Pieśni Religijnej "Cantate Domino" im. Jana Pawła II, którego Finał odbył się w miniony weekend w Koszalińskim Centrum Kultury. W wyniku przesłuchań rejonowych, które się odbyły w Świdwinie, Słupsku, Koszalinie i Szczecinku do finału zakwalifikowało się 26 wykonawców, m.in. uczniowie naszego gimnazjum przygotowani przez p. Lucynę Kosińską.

Po całym dniu przesłuchań finałowych, w niedzielę o godz. 16 odbyło się ogłoszenie wyników i uroczysty Koncert Laureatów. Przy pełnej sali Centrum Kultury oraz w obecności władz Koszalina i JE Biskupa Pawła Cieślika odczytano werdykt. Przewodnicząca Jury prof. Monika Zytke oceniła poziom uczestników jako bardzo wysoki. I tak:

  - wyróżnienie otrzymała Małgorzata Wilczyńska

  - III miejsce zajęła Zuzanna Dubiniec

  - II miejsce zajęła Adrianna Szulżycka (absolwentka gimnazjum i wokalistka zespołu Tonacja)

  - I miejsce zespół Tonacja

  - I miejsce Tercet Kontrast

Wszyscy laureaci zostali obdarowani dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi.

Ponadto organizatorzy postanowili uhonorować specjalnymi nagrodami trzech instruktorów za szczególne przygotowanie młodzieży do udziału w festiwalu, m.in. p. Lucynę Kosińską.

Naszym utalentowanym wokalistkom oraz pani Lucynie Kosińskiej - serdecznie gratulujemy.

Drukuj


"Tonacja" najpiękniej śpiewa kolędy

Już po raz osiemnasty Parafia pw. Ducha Świętego w Szczecinku zorganizowała Przegląd Kolęd Kolęd i Pastorałek. W sobotę, 23 stycznia 2016 r. aula domu parafialnego aż pękała w szwach od licznie zgromadzonych wykonawców i dopingującej ich publiczności. Do udziału zgłosiło się ponad 40 wykonawców, a wśród nich przedszkolaki, dzieci ze szkół podstawowych, młodzież gimnazjalna i ze szkół średnich oraz śpiewające rodziny. Wykonawcy przybyli ze Szczecinka oraz okolicznych miejscowości.

Jury komentując werdykt po zakończeniu przeglądu stwierdziło, że miało bardzo trudne zadanie, ponieważ poziom prezentacji był bardzo wysoki. Młodzież przygotowana przez panią Lucynę Kosińską godnie reprezentowała naszą szkołę. I tak:

- I miejsce w kategorii zespołów zajął zespół „TONACJA”,

- III miejsce w kategorii solistów zajęła Małgosia Wilczyńska,

- wyróżnienia w kategorii solistów otrzymały: Zuzanna Dubiniec i Julia Łosek.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Drukuj

Koncert świąteczny w „Civitas Christiana”

W minioną niedzielę, tj. 17 stycznia 2016 r. w siedzibie Oddziału Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Szczecinku miało miejsce uroczyste świąteczno-noworoczne spotkanie opłatkowe. Oprócz licznie zgromadzonych członków szczecineckiego oddziału stowarzyszenia zaproszeni byli także: pani poseł Małgorzata Golińska, J. E. Biskup Paweł Cieślik, kapłani szczecineckich parafii oraz przedstawiciele wielu organizacji społecznych.

Do wykonania części artystycznej uroczystości zostali zaproszeni uczniowie naszej szkoły: zespół wokalno-instrumentalny „Tonacja” pod kierunkiem pani Lucyny Kosińskiej oraz Natalia Szczęśniak. Zaprezentowali oni wzruszający koncert, na który składały się tradycyjne kolędy i pastorałki, nowoczesne aranżacje piosenek świątecznych oraz liryczne kołysanki.

Występ bardzo spodobał się słuchającym, co wyrażali licznymi oklaskami i życzliwymi uśmiechami. Na pożegnanie wszyscy wykonawcy otrzymali pamiątkowe książki.

Drukuj

„Tonacja" - wyśpiewane sukcesy!

Zespół wokalno - instrumentalny „Tonacja", pod kierunkiem mgr Lucyny Kosińskiej zamyka rok szkolny 2014/2015 wieloma sukcesami. Grupa koncertowała nie tylko na forum szkoły, ale również włączała się w przedsięwzięcia społeczne w środowisku lokalnym miasta.
W maju zespół uświetnił koncertem coroczne spotkanie Stowarzyszenia Diabetyków w Szczecinku. Wokaliści i muzycy „Tonacji" przygotowali wzruszający koncert z okazji Dnia Matki. Wydarzenie miało miejsce w szczecineckim „Domu Kolejarza", a imprezę zorganizowała Liga Kobiet Polskich oddział w Szczecinku. Osiągnięciem p. Lucyny Kosińskiej jest również wojewódzki laur wyśpiewany przez Natalię Szczęśniak - uczennicę klasy II E.

Copyright © 2017 Gimnazjum nr 1. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.