Get Adobe Flash player

Drukuj

Projekt "Naszym zdaniem" - podsumowanie

W czerwcu miało miejsce podsumowanie prawie półrocznej pracy naszych uczniów w Projekcie Profilaktyki Antynarkotykowej "Naszym zdaniem". Tym razem był to piknik  edukacyjno - sportowy, skierowany do uczniów szczecineckich szkół podstawowych. 
Dzieci z klas czwartych i szóstych wzięły udział w turnieju matematycznym, z wiedzy ogólnej; mogły uczestniczyć w grach i zabawach zręcznościowych, malować, rzeźbić w glinie. Na zakończenie wszyscy uczestnicy obejrzeli spektakl teatralny przygotowany przez uczniów szkoły podstawowej.
Wspaniale spisali się nasi uczniowie, którzy działają w projekcie. Pod kierunkiem instruktorów, przygotowali poszczególne stanowiska i poprowadzili konkurencje skierowane do swoich młodszych kolegów. Na zakończenie zwycięska drużyna otrzymała puchar i torbę słodyczy.
Warto nadmienić, iż projekt Polskiego Towarzystwa Profilaktyki Antynarkotykowej oddział w Szczecinku działa w naszym mieście od wielu lat, również w Gimnazjum nr 1, w którym od wielu edycji jest liczna grupa uczestników. Koordynatorem projektu finansowanego przez Burmistrza Miasta, jest p. Małgorzata Lancmańska, natomiast nasi nauczyciele - instruktorzy grup, to Aneta Chęcińska, Anna Gościńska i Alicja Berć. 

Drukuj

"Naszym zdaniem" - podsumowanie

Tradycyjnie, w grudniu, odbyło się uroczyste podsumowanie projektu Profilaktyki Antynarkotykowej "Naszym zadaniem".

Sala kameralna dawnego SZOK - u zgromadziła liczne grono widzów, którzy mogli obejrzeć wystawę prac plastycznych oraz dwie sztuki teatralne.

Podsumowanie działań to również wręczenie certyfikatów, podziękowań i zaświadczeń ukończenia projektu. Koordynatorka przedsięwzięcia, p. Małgorzata Lancmańska, wręczyła podziękowanie, m.in. dyrektor Gimnazjum nr 1 p. Beacie Ceglarz. W uzasadnieniu podkreślono doskonałą współpracę naszej placówki z Polskim Towarzystwem Zapobiegania Narkomanii w Szczecinku. Zaproszeni goście, przedstawiciele Urzędu Miasta, nauczyciele, rodzice oraz młodzież aplauzem nagrodzili występy grupy teatralnej pod kierunkiem p. Iwony Gasiul i p. Anny Gościńskiej.

Zapraszamy do galerii

Drukuj


Warsztaty teatralne - Teatr Stop

Wspaniałe przedstawienie teatralne przygotowała młodzież uczestnicząca w II Miejskim Warsztacie Teatralno - Dramowym Teatru Stop z Koszalina, w ramach Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii OT w Szczecinku. W dniu 29 września 2016 r. grupa uczniów szczecineckich szkół, w tym naszych gimnazjalistów, zaprezentowała efekty kilkudniowych działań warsztatowych. Młodzi aktorzy, pod kierunkiem niezrównanego reżysera, aktora i przyjaciela młodzieży - pana  Mirosława Glinieckiego, zaprezentowała przedstawienie pt. Teatr TOP SZPADEL "Znowu w szkole".

Na widowni zgromadziła się liczna grupa widzów, przedstawicieli Urzędu Miasta, lokalnych instytucji oraz szkół; rodzice aktorów oraz ich koledzy i koleżanki. Koordynator projektów TZN w Szczecinku, pani Małgorzata Lancmańska, przybliżyła ideę warsztatów, jako formy alternatywnego spędzania przez młodzież wolnego czasu. Przedstawienie nagrodzono gromkimi brawami. Następnie młodzież razem z rodzicami i zaproszonymi gośćmi udała się na słodki poczęstunek. Tę wspaniałą inicjatywę, w którą już od lat włącza się Dyrekcja, uczniowie i nauczyciele Gimnazjum nr 1, realizuje PTZN OT w Szczecinku ze środków finansowych Burmistrza Miasta Szczecinka.

Nasza wspaniała obsada aktorska to: Igor Łomak , Dominika Krawiec, Julita Kubiak, Nikola Szczepkowska, Maja Gorlik, Zuzia Szwałek, Kasia Cybowska, Klaudia Witkowska, Ala Karasińska, Filip Duda, Miłosz Legan i Michał Brojek.

Drukuj

Warsztaty artystyczne w Sporem

Jak co roku, tym razem we wrześniu, grupa naszych gimnazjalistów uczestniczyła w warsztatach w ramach Projektu Profilaktyki Antynarkotykowej "Naszym zdaniem". Koordynatorem przedsięwzięcia jest pani Małgorzata Lancmańska. Projekt jest finansowany przez Urząd Miasta .

Uczniowie ze szczecineckich szkół brali udział w zajęciach dotyczących alternatywnych form spędzania wolnego czasu. Jednym z warsztatów były zajęcia teatralne w  Sporem, w których brała udział liczna grupa uczniów z Gimnazjum nr 1. Młodzież przygotowała sztukę wg opowiadania Sławomira Mrożka "Wesele w Atomicach". Zajęcia  teatralne prowadziły panie Iwona Gasiul i Anna Gościńska. Młodzi aktorzy znakomicie wywiązali się ze swoich ról. Teatralną prezentację zakończyła "bitwa na kolory".

Projekt TZN "Naszym zdaniem" od lat cieszy się popularnością wśród naszych uczniów. Spotkania z psychologami, zajęcia teatralne, plenery plastyczne stanowią znakomitą formę alternatywnych form spędzania wolnego czasu. 

 

Drukuj

"Naszym zdaniem" - podsumowanie projektu

Od wielu lat w Gimnazjum nr 1 im. zjednoczonej Europy w Szczecinku realizowany jest Projekt Profilaktyki Antynarkotykowej "Naszym zdaniem". Przedsięwzięcie jest finansowane przez Burmistrza Miasta Szczecinka. Koordynatorem projektu Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii/oddział w Szczecinku, jest pani Małgorzata Lancmańska.
W dniu 8 grudnia 2015 r. odbyło się podsumowanie projektu. Wydarzenie, które zgromadziło zaproszonych gości i liczną publiczność, miało miejsce w sali kameralnej dawnego SZOK-u. Grupa teatralna, pod kierunkiem p. Iwony Gasiul i p. Anny Gościńskiej pokazała przedstawienie wg opowiadań Sławomira Mrożka. 

ZAPRASZAMY  DO GALERII

Copyright © 2017 Gimnazjum nr 1. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.