Get Adobe Flash player

Drukuj

Gimnazjum nr 1 - z darem serca 

Z okazji Dnia Dziecka, ale także w ramach projektu terapeutycznego realizowanego od kilku lat w Gimnazjum nr 1, nasi uczniowie udali się z wizytą do Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Gdańsku. Uczniowie skupieni w projekcie zaprezentowali utwory wokalne, instrumentalne. Wystąpił również gimnazjalny kabaret "Deska" z programem satyrycznym oraz młodzi aktorzy działający w grupie teatralnej projektu TZN "Naszym zdaniem"  Mali widzowie, a także ich rodzice i opiekunowie, nagrodzili przedstawienie brawami i bisami. Włączyli się do wspólnego śpiewu i zabawy. Spotkanie sprawiło pacjentom radość i uśmiech. To dla występujących było najlepszą nagrodą.

Aspekt wychowawczy takich cyklicznych wyjazdów jest nie do przecenienia. Kontakt dzieci zdrowych z chorymi uwrażliwia tych pierwszych, a daje radość drugim. Dzięki zaangażowaniu koordynatorek projektu, nauczycielek w Gimnazjum nr 1, Alicji Berć i Joanny Wróblewskiej, współpracy opiekuna grup teatralnych - Anny Gościńskiej, a przede wszystkim  sponsora całego przedsięwzięcia, młodzi artyści nie tylko mogli wystąpić przed tą wyjątkową publicznością, ale również obejrzeć sztukę teatralną w Teatrze Miejskim im. W. Gombrowicza w Gdańsku oraz zwiedzić Sopot. 

ZAPRASZAMY DO GALERII

Drukuj

Współdziałamy - wspólna konferencja prozdrowotna

Ciekawa impreza prozdrowotna miała miejsce w kinie "Wolność", w dniu 9 maja 2017r. Konferencję naukowo - szkoleniową, pod hasłem "Zawsze trzymam formę", przygotowało, wspólnie z Państwową Inspekcją Sanitarną w Szczecinku (koordynator p. Izabela Jadwiżyc),   Gimnazjum nr 1 (koordynator p. Alicja Berć). Przedsięwzięcie uświetniły również grupy artystyczne ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. Zdobywców Wału Pomorskiego w Szczecinku.

Na widowni zgromadzili się uczniowie ze szkół podstawowych miasta i powiatu. Do nich skierowane były prelekcje i filmy związane z bezpieczeństwem na drodze, udzielaniem pierwszej pomocy, z  przemocą wśród młodzieży, sięganiem po używki. Poprzez pokazy multimedialne oraz prezentacje sportowe, zachęcano do prowadzenia zdrowego trybu życia.

Drukuj

Świąteczno  - noworoczna wizyta w Zakładzie Karnym w Szczecinku

W dniu 01. 02. 2017 r. w Zakładzie Karnym w Szczecinku miała miejsce niecodzienna wizyta. Zjednoczone, świąteczne siły Gimnazjum nr 1 im. Zjednoczonej Europy i Stowarzyszenia „ATUT" w Szczecinku wystąpiły z programem artystycznym przed osadzonymi.

Zaprezentowała się młodzież z projektu terapeutyczno - wychowawczego "Przemoc boli" realizowanego przez pedagoga szkolnego panią Alicję Berć, szkolny kabaret „Deska” pod kierunkiem Pani Anny Gościńskiej. Wspólnie z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia "Atut", pod kierunkiem pani Ewy Brojek - Polakowskiej i pana Dawida Karolkiewicza, zaprezentowano przepiękne bożonarodzeniowe jasełka połączone z życzeniami noworocznymi.

Drukuj

Finał ogólnopolskiej “Kampanii 19 dni”

W Kinie Wolność dnia 18.11.2016 r. odbył się finał ogólnopolskiej “Kampanii 19 dni”, objętej honorowym patronatem Ministra Sprawiedliwości, Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka. W Szczecinku zorganizował go Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie. W finale aktorsko zaprezentowała się młodzież naszej szkoły i uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 6. Po raz pierwszy gimnazjaliści (opiekun Alicja Berć) wraz z dziećmi z klasy IV b z SP 6 (opiekun Joanna Szczepańska) wspólnie przygotowały etiudę profilaktyczną „Przemoc boli”. Wystąpiła również młodzież z Zespołu Szkół Społecznych STO a zdolności wokalne prezentowały dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 1. Głównym punktem spotkania był film profilaktyczny pt. „Cofnąć czas”, wykonany przez funkcjonariuszy Zakładu Karnego w Szczecinku. Wymowny w swym przesłaniu film poruszył zgromadzoną na sali młodzież, która bardzo żywo komentowała poruszony wątek jeszcze długo po wyjściu z kina. Na zakończenie wszyscy uczestnicy zaproszeni zostali na Plac Kamińskiego do wspólnego zdjęcia.

Symbolem kampanii jest pomarańczowa wstążka z napisem: YES to prevention of child abuse! – „Tak” dla ochrony dziecka przed krzywdzeniem. Pomarańczowy, to kolor ostrzegawczy, a więc prowadzone w ramach kampanii działania mają ostrzegać, zwracać uwagę, uczyć o godności człowieka. 

ZAPRASZAMY DO GALERII

 

Drukuj


Wspieramy chore dzieci

W dniu 17.10 2016 r. nasi wolontariusze oraz szkolny kabaret "Deska", przekazali dzieciom z oddziału pediatrii szczecineckiego szpitala - podarunki. W ramach akcji  "Kredka dla dziecka", prowadzonej cyklicznie w naszym gimnazjum przez panie Alicję Berć i Joannę Wróblewską,  zebrano rozmaite artykuły papiernicze i przekazano je małym pacjentom.

Akcja prowadzona przez nauczycielki oraz uczniów Gimnazjum nr 1 ma szerszy zasięg. Co roku, zebrane podczas zbiórek wśród uczniów artykuły, trafiają do podopiecznych  Kliniki Onkologii i Hematologii Akademii Medycznej w Gdańsku. Tym razem nasza młodzież wsparła chore dzieci ze szczecineckiego szpitala. Nasi uczniowie zaprezentowali maluchom także program artystyczny. Wystąpiły, m.in. flecistki - Dominika Krawiec i Paulina Perz, wolontariusze - Julia Kalinowska, Kasia Cybowska, Klaudia Witkowska, Nikola Szczepkowska, kabaret w składzie: Paweł Salnik, Ola Makselon i Agnieszka Olechnowicz, przygotowany przez p.Annę Gościńską.

Drukuj

"Zaczarowany pociąg"

Dnia 14 czerwca 2016 r. P. Alicja Berć i P. Joanna Wróblewska wraz z młodzieżą z projekty terapeutyczno - wychowawczego "Czarodziejski las" pojechali do Gdańska, aby spotkać się z dziećmi z Oddziału Hematologii i Onkologii Kliniki Medycznej Uniwersytetu Gdańskiego. Przygotowali dla małych pacjentów bajkę terapeutyczną "Zaczarowany pociąg" oraz pokaz fitness na stepach pod kierunkiem P. Urszuli Szpakowskiej. Po części artystycznej młodzież rozdała chorym dzieciom prezenty wykonane przez osadzonych w Zakładzie karnym Stare Borne oraz kredki, mazaki, farby i inne materiały plastyczne, które zostały pozyskane podczas koncertu charytatywnego "Kredka dla dziecka" ( 8.04.16 r.).
Znaczna część materiałów papierniczych i książek zasiliła zasoby świetlicy szpitalnej, w której dzieci spędzają czas wolny.
Pobyt w szpitalu i występ dla chorych dzieci stał się okazją do wielu refleksji i zweryfikowania własnych poglądów na ważne tematy. Emocje, towarzyszące temu przedsięwzięciu, stały się pretekstem do licznych rozmów, zarówno z kolegami, jak i opiekunami grupy. Miejmy nadzieję, że ten kolejny wyjazd zaowocuje ciekawymi pomysłami, związanymi z pomocą dzieciom chorym i osobom niepełnosprawnym.

Zapraszamy do galerii

Drukuj

"Kredka dla dziecka" - koncert charytatywny

W dniu 8 kwietnia 2016 r. w Gimnazjum nr 1 im. Zjednoczonej Europy w Szczecinku zorganizowano koncert charytatywny "Kredka dla dziecka". To wspaniałe, artystyczne przedsięwzięcie to pomysł nauczycielek naszego gimnazjum, pani Alicji Berć oraz pani Joanny Wróblewskiej. Wyrazy wdzięczności należą się pani Małgorzacie Bale - Wiceprzewodniczącej Rady Miasta, panu Zdzisławowi Miechowieckiemu - Radnemu Szczecineckiemu oraz panu Przemysławowi Pasiecznemu, którzy w szczególny sposób przyczynili się do organizacji koncertu charytatywnego. Również dzięki zaangażowaniu pani dyrektor szkoły mgr inż Beaty Ceglarz, nauczycieli i uczniów, koncert zyskał należytą oprawę.

Celem imprezy było zebranie artykułów papierniczych, które zostaną przekazane chorym i niepełnosprawnym dzieciom z Kliniki Onkologii i Hematologii Akademii Medycznej w Gdańsku oraz na oddział dziecięcy Szpitala Powiatowego w Szczecinku, a także do innych placówek oświatowych miasta. Koncert to część realizacji projektu terapeutyczno - wychowawczego "Czarodziejski Las", w ramach którego przygotowywana jest bajka terapeutyczna "Zaczarowany pociąg". Bajkę obejrzą młodzi pacjenci kliniki w czerwcu, wówczas zostaną przekazane materiały papiernicze, pozyskane podczas koncertu.

Drukuj

Koncert charytatywny 

Opiekunki Parlamentu Uczniowskiego Gimnazjum Nr 1 im. Zjednoczonej Europy w Szczecinku, wraz z grupą młodzieży szkolnej  organizują koncert charytatywny pod hasłem: „Kredka dla dziecka”, który zaplanowany jest na dzień 8 kwietnia 2016 r., godz. 18.00 - 19.30, wraz z dyskoteką międzyszkolną w godz. 19.45 - 21.00, która odbędzie się na terenie naszej szkoły. Koncert ma na celu zebranie artykułów papierniczych (kredki, ołówki, mazaki, farbki, bloki rysunkowe itp.),  które zostaną przekazane dzieciom chorym i niepełnosprawnym z Kliniki Onkologii i Hematologii Akademii Medycznej w Gdańsku oraz na Oddział Dziecięcy Szpitala Powiatowego w Szczecinku, a także innym placówkom oświatowym, zajmującym się uczeniem i wychowaniem dzieci na terenie naszego miasta.
Na koncert zostaną zaproszeni włodarze miasta i powiatu oraz przedstawiciele szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, aby w ten sposób zintegrować środowisko lokalne, a także wzbudzić chęć niesienia pomocy drugiemu człowiekowi.
Koncert jest częścią realizacji projektu terapeutyczno - wychowawczego „Czarodziejski las”, w ramach którego przygotowujemy bajkę terapeutyczną „Zaczarowany pociąg”, a którą pokażemy dzieciom z Kliniki w Gdańsku w czerwcu i zawieziemy pozyskane materiały papiernicze do szpitala.

Drukuj

Integracja poprzez sztukę i zabawę

Niezwykłą wizytę złożyli uczniowie Gimnazjum nr 1 im.  Zjednoczonej Europy w Szczecinku. Razem z dziećmi ze Świetlicy Opiekuńczo - Wychowawczej "Koniczynka" w Szczecinku, odwiedzili w dniu 29 stycznia 2016 r. podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Bobrowie (Oddział Rewalidacyjno - Wychowawczy w Drawsku Pomorskim).
Nasi uczniowie zaprezentowali program satyryczny, w którym wystąpił gimnazjalny kabaret "Deska", pod kierunkiem pani Anny Gościńskiej. Gimnazjaliści skupieni w Projekcie Edukacyjno - Wychowawczym "Czarodziejski las" poprowadzili również zabawy ruchowe, taneczne. Wykonano także utwory muzyczne na instrumentach. Dzieci z "Koniczynki" zebrały gromkie brawa za przedstawienie teatralne o tematyce zimowej. Następnie gospodarze, dzieci, młodzież i wychowawcy z ośrodka szkolno - wychowawczego pokazali montaż słowno - muzyczny w oparciu o teksty polskich poetów i znanych wokalistów. Po występie na wszystkich czekał poczęstunek, w trakcie którego można było wymienić doświadczenia z pracy pedagogicznej, a uczniowie mogli się bliżej poznać.
Idei spotkania przyświecał program edukacyjny "Bezpieczna szkoła - bezpieczny świat", realizowany w drawskim ośrodku. Zadania integrujące młodzież zdrową i niepełnosprawną to z kolei cel działania nauczycielek Gimnazjum nr 1, pań Alicji Berć i Joanny Wróblewskiej - koordynatorek projektu "Czarodziejski las". Wizyta w drawskim ośrodku to wspaniała lekcja wychowawcza dla naszych uczniów - lekcja tolerancji i zrozumienia.  

ZAPRASZAMY DO GALERII

Copyright © 2017 Gimnazjum nr 1. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.