Get Adobe Flash player

Drukuj

Szkoła kreatywności

Gimnazjum nr 1 im. Zjednoczonej Europy to placówka, która na stałe wpisała się w mapę edukacyjną Szczecinka. Szkoła mieści się w nowoczesnym budynku usytuowanym w urokliwej części miasta. 

Imię, które nosi gimnazjum, zobowiązuje. Stąd liczne przedsięwzięcia, które nawiązują do treści imienia szkoły - Zjednoczona Europa. Szkoła od wielu lat współpracuje z zaprzyjaźnionymi placówkami edukacyjnymi z Francji, Niemiec, Litwy, Ukrainy. Dzięki zaangażowaniu Dyrekcji i nauczycieli prowadzone są liczne projekty edukacyjne, m. in. "Comenius", których efektem są wyjazdy uczniów i pedagogów do krajów zaprzyjaźnionych. Wymiana młodzieży przynosi efekty w postaci ciekawych rozwiązań edukacyjnych, umiejętności porozumiewania się w językach obcych niemieckim, angielskim. Gimnazjum nr 1 to szkoła twórcza. Młodzież zdobywa najwyższe w województwie laury na konkursach przedmiotowych i olimpiadach. Osiągnięcia sportowe to również duma naszej szkoły. Muzyka, teatr, plastyka to dziedziny, w których uczniowie mogą wyrażać swoją kreatywność i realizować pasje. Od wielu lat działają w gimnazjum utytułowane zespoły z tych dziedzin sztuki.

Współpraca ze środowiskiem lokalnym to kolejny aspekt życia szkoły. Programy profilaktyczne realizowane w formie przedstawień teatralnych są prezentowane na forum społeczności miasta i województwa, są to m. in. programy "Naszym zdaniem", "Zebra w mieście".

Nowoczesna baza dydaktyczna szkoły, Dyrekcja oraz znakomicie przygotowana, podwyższająca swoje kwalifikacje kadra nauczycielska to atuty gimnazjum. Uczniowie naszej szkoły - ich rozwój i wychowanie - to główny cel pracy placówki.

Drukuj

"Nasze dopalacze" motywują do niesienia dobra

Gimnazjum nr 1 im. Zjednoczonej Europy w Szczecinku jest orędownikiem pozytywnych działań i bierze czynny udział w akcjach profilaktycznych, promujących zdrowy styl życia.

Spot „Nasze dopalacze” wziął udział w ogólnopolskim konkursie „Przytomni” organizowanym przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Ideą nagrania był szeroko pojęty wolontariat będący alternatywą dla śmiercionośnej używki
Więcej na: http://miastozwizja.pl/nasze-dopalacz...

 

 

Drukuj

 

Copyright © 2017 Gimnazjum nr 1. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.